Dzień Głośnego Czytania
2 października 2021
Redaktor

W środowy poranek, 29 września br. uczniowie klas I odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Koźminie Wielkopolskim, aby wspólnie świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 20021 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki,  a patronem wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę dla dzieci i młodzieży. Głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ponieważ czytanie na głos pobudza wyobraźnię i  wzbogaca słownictwo.

Nasza szkoła w tym dniu przyłączyła się również do  Ogólnopolskiej Akcji czytelniczej „Czytamy z sercem”. W tym dniu zwróciliśmy uwagę na poszerzanie wiedzy na temat serca podczas pogadanek prowadzonych przez p. Jarosława Zmyślonego – nauczyciela biologii. Jako cel główny obrano rozwijanie w uczestnikach akcji, wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i dziękujemy za przyłączenie się do akcji 🙂

Monika Raś, Jarosław Zmyślony