Wycieczka do Poznania
12 października 2021
Redaktor

8 października klasy 5b oraz 6a udały się na wycieczkę do Poznania. Celem wycieczki była m. in. integracja klas oraz rozwijanie aktywności poznawczej.

Jednym z punktów harmonogramu było Rogalowe Muzeum Poznania, które jest żywym centrum poznańskich tradycji i kultury znajdującym się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Uczniowie mieli okazję poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej atmosferze pokazów na żywo, brali udział w procesie tworzenia rogali oraz sprawdzili się ze znajomości gwary poznańskiej. A w samo południe z okien muzeum obserwowali trębacza grającego hejnał oraz koziołki na wieży ratusza.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej, której misją jest popularyzacja wiedzy dotyczącej fauny i flory różnych stref klimatycznych. W poszczególnych pawilonach podziwiali roślinność tropikalną oraz klimatu umiarkowanego, wodną, roślinność sawanny, sukulenty Ameryki oraz akwaria.