„Jedynka” w moich oczach, cz. III
7 listopada 2021
Redaktor

Zosia Leopold

Jedynka to szkoła, w której uczyła się moja rodzina z pokolenia na pokolenie. Zaczynając od dziadka, na mnie kończąc. Kojarzy mi się z nią dużo wspomnień. Tak naprawdę to tu odnalazłam większość swoich talentów, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i poznałam mnóstwo ludzi. To tu przestałam ufać wszystkim, nauczyłam się poszukiwać prawdy, nie przejmować się błahostkami. Czasami myślę sobie, że już za półtora roku opuszczę Jedynkę i wiem, że będę tęsknić za nią, za nauczycielami… Uczęszczanie do tej szkoły sprawiało mi wielką radość i będzie sprawiać. Gdyby nie Jedynka nie wiedziałabym z czego jestem dobra, ani tego, co mogę robić w przyszłości. Dzięki niej wiem. 

Kamila Naglak

Chodzę do Jedynki od 7 lat i ani razu mnie do siebie nie zniechęciła. Kocham tę szkołę i nie wyobrażam sobie chodzić do innej. Jedynka kojarzy mi się z mnóstwem pięknych i wzruszających chwil i z milionami śmiesznych przypałów naszej klasy, dzięki czemu bardziej się zgraliśmy.

Moim zdaniem najciekawszą rzeczą w szkole jest jej historia. Historia dzieci, które o nią walczyły dla nas. Przez czas epidemii, kiedy nie chodziliśmy do szkoły, bardzo ją doceniłam. Tęskniłam za moją klasą, za przerwami, a nawet za nauką, po porostu chciałam tam bardzo wrócić. To chyba najlepiej świadczy o tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje ta szkoła.  

Jakub Staniek

Swoją szkołę bardzo doceniam. Jest super miejscem, które daje nam wiele możliwości. Nasza szkoła rozwija nam skrzydła i dodaje  energii. Fajnym  elementem jest możliwość spotykania się z kolegami i koleżankami. Mamy bardzo dobrych nauczycieli, którzy ciekawie prowadza lekcję. Najbardziej zapamiętałem swój pierwszy dzień w szkole, kiedy mama mnie przyprowadziła. Wtedy nie wiedziałem nic i byłem przerażony, co mnie czeka. Teraz wiem, że czekały mnie świetne rzeczy – klasa, kumple, wspólne wygłupy, nauka. Jedynka jest super szkołą.  

Joanna Suszczyńska

Moja szkoła jest dobrze wyposażona, ładna i zadbana. Chodzę tu od niedawna i trochę rzeczy mnie ciekawi. Najbardziej chyba Szkolna Izba Pamięci. Można się w niej dowiedzieć o historii szkoły i o tym, jak dawniej uczyły się dzieci.

Kiedy przenosiłam się tu z innej szkoły i trochę się bałam nowych kolegów i nowego otoczenia, pamiętam, że wszyscy, koledzy i nauczyciele przywitali mnie z uśmiechem. To jest bardzo ważne w tej szkole, że panuje tu atmosfera przyjaźni i radości. Podoba mi się tu pod każdym względem. 

Natalia Jakubiak

Bardzo lubię chodzić do mojej szkoły, bo spotykam tu znajomych. Moja klasa jest zakręcona, ale ogólnie się lubimy. Nauczyciele są wymagający, ale przy tym sympatyczni i mili. Poza zajęciami lekcyjnymi starają się zorganizować nam jakieś ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, organizują zajęcia dydaktyczno-pomocnicze, różnego rodzaju kółka. Dbają też o naszą szkołę, ozdabiają ją na różne okazje, pilnują, abyśmy jej nie zniszczyli. Są w porządku, da się z nimi dogadać. Nie zamieniłabym mojej szkoły na inną.

­fot. Szymon Sikora