Powiatowy Konkurs „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”
5 grudnia 2021

W trosce o środowisko naturalne uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w zbiórce zużytych baterii.  Podczas miesięcznej zbiórki od 15.09 – 15.10.2021 r. zebrali aż 110 743 sztuk. Zużyte baterie odebrała do utylizacji Spółdzielnia Pracy Agro-film z Taranowa.

W dniu 29 listopada 2021r. w auli I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie miało miejsce uroczyste podsumowanie I edycji konkursu zbiórki zużytych baterii  „Bateria Zebrana – Przyroda Uratowana”.  Wśród nagrodzonych placówek znalazła się  nasza szkoła. Zebraliśmy najwięcej zużytych baterii spośród wszystkich szkół z terenu powiatu krotoszyńskiego.  Zajęliśmy pierwsze miejsce w tym konkursie i otrzymaliśmy nagrodę: bony o wartości 3000 zł i 300 zł. W kategorii „Zbieracze indywidualni” został nagrodzony nasz uczeń Paweł Maśliński, który zgromadził największą ilość zużytych baterii w szkole (13000 sztuk).  Nagrody zwycięskim szkołom oraz dzieciom wręczyli podczas uroczystości: Paweł Radojewski – Wicestarosta Krotoszyński i Juliusz Poczta Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego oraz Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

fot. Małgorzata Krupa, tekst Beata Ratajczyk-Krysiak