OGÓLNOPOLSKA AKCJA „PRZEPISUJEMY TOLKIENA”
14 grudnia 2021
Redaktor

Z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, która przypada 3 stycznia 2022 r., Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, zainicjowała ogólnopolską akcję „Przepisujemy Tolkiena”. Akcja początkowo ukazała się pod nazwą „Przepisujemy Hobbita” i zakładała ręczne przepisanie jednej, tytułowej powieści (dowolnym krojem i narzędziem).
Z uwagi na ogromne zainteresowanie i dużą liczbę zgłoszeń, rozszerzono ją o „Władcę Pierścieni” i „Silimarillion”. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Uczennica klasy VIII a Maja Talaga przepisała fragment książki Tolkiena. Sami zobaczcie efekty jej wspaniałej pracy! 😊

Zapraszam do przeczytania artykułu: Władca Pierścieni wypadkiem przy pracy, czyli kilka słów o sukcesie Tolkiena TUTAJ