„Jedynka” dla Ukrainy
6 marca 2022
Redaktor

Pomoc ludziom w potrzebie to już nie tylko nasza tradycja i działalność charytatywna, ale w tej chwili obowiązek. Nasza placówka czynnie przyłączyła się do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Dyrekcja pomagali w zbiórce potrzebnych darów. W niedzielę 27 lutego i 04 marca czynnie pracowano w magazynie głównym akcji #KozminWLKPdlaUkrainy W remizie strażackiej koordynowano przyjęcia darów i przygotowywanie ich do przykazania potrzebującym uchodźcom. Natomiast, od 01 do 04 marca, w szkole przyjmowano, spisywano i pakowano: artykuły papiernicze: kolorowanki, zeszyty, bloki, papier kolorowy, artykuły higieniczne: ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki, chusteczki mokre i wodę.

Nasza społeczność dzieliła się nie tylko materialnie – ale co najważniejsze – sercem. Swoim sercem. To jest nasza „wojna” dobroci.

Serdecznie dziękuję społeczności Uczniowskiej, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc ludziom uciekającym przed największym złem – wojną. Jestem niezmiernie wdzięczny za każdy dar serca, który uświadamia nam, że mamy wielu Przyjaciół, na których można liczyć. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia i solidarności ludzkiej, bo: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jacek Zawodny
Dyrektor