VI Memoriał Urszuli Marciniak
19 marca 2022
Redaktor

10 marca bieżącego roku odbył się pierwszy etap (eliminacyjny) VI Memoriału Urszuli Marciniak. Konkurs polega na rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych, jego celem jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

W eliminacjach wzięło udział: 11 uczniów w kategorii Młodzicy (klasy 3 – 5) i 1 uczeń w kategorii Juniorzy
(klasy 6 – 8).

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IV a Sandra Kaczmarek zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 26.03.2022 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Finał Memoriału będzie składał się z trzech rund, w czasie których zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału, do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych uczestników z każdej z kategorii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie Sandrze i trzymamy kciuki za finał,
Nauczycielki matematyki