Wycieczka klasy IIA i IIB
17 maja 2022
Redaktor

W dniu 16 maja br. klasy drugie wraz z opiekunami, wczesnym rankiem, pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie zaczęliśmy od Hydropolis – centrum edukacji ekologicznej.

Hydropolis – to wrocławskie centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą, a to wszystko za sprawą interaktywnej wystawy.

Hydropolis podzielone jest na 7 stref tematycznych. Każda sala Hydropolis jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. W Hydropolis obejrzeliśmy się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyliśmy i dotknęliśmy wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w zoo, największym ogrodzie zoologicznym w Polsce. To obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu. W ciągu kilku godzin mogliśmy poznać rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Żyje tu ponad 14 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków – większość z nich jest na wyginięciu.

Najbardziej zachwyciło nas Afrykarium, unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Urzekły nas żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w Mc Donaldzie.

Wróciliśmy do Koźmina pełni niezapomnianych wrażeń.

                                                                                           Marlena Nowak
                                                                                           Mariola Szkudlarek
                                                                                           Izabela Kaźmierczak