Konkurs “Internetowa Liga Łamigłówkowa”
9 czerwca 2022
Redaktor

Uczniowie naszej szkoły od listopada 2021 do maja 2022 mieli okazję rozwiązywać łamigłówki w ogólnopolskim konkursie „Internetowa Liga Łamigłówkowa” organizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Kolejne zadania publikowane były zawsze w sobotę o godz. 12.00, łącznie ukazało się 25 zadań, aby przejść do finału należało rozwiązać poprawnie ponad 60% zadań. Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły, Iga Jarus z kl. IV b oraz Natalia Golińska z kl. VIII b zostały finalistkami tego konkursu.

Finał odbędzie się 13 czerwca 2022 w Białymstoku na Politechnice.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Więcej informacji o konkursie oraz lista finalistów na stronie SIGNUM: https://signum.pb.edu.pl/index.php/konkursy-1/15-konkursy/liga-internetowa/100-lamiglowka