WYCIECZKA KLAS 8a i 8c W KARKONOSZE
5 czerwca 2022

Piękna, 3 – dniowa wyprawa uczniów z opiekunami: p. Marzeną Adamkiewicz, p. Jarosławem Zmyślonym, p. Markiem Wiecznym oraz p. Anną Wybierałą.

Na wielu szlakach zdobywaliśmy:
1. Ścieżkę w chmurach w Świeradowie Zdroju.
2. Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie.
3. Wjazd wyciągiem linowym na Kopę w Karpaczu.
4. Schronisko górskie Dom Śląski pod Śnieżką.
5. Najwyższy szczyt Karkonoszy – ŚNIEŻKĘ 1603 m n.p.m., a na jej szczycie Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne im. Tadeusza Hołdysa “talerze”, kaplicę Św. Wawrzyńca oraz czeskie schronisko zwane “akwarium”.
6. Biały Jar.
7. Schronisko górskie Strzecha Akademicka, gdzie zjedliśmy pyszne posiłki na słono i słodko.
8. Mały Staw i schronisko górskie Samotnia.
9. Zamek Chojnik nieopodal Sobieszowa.

Nocowaliśmy w ośrodku kolonijnym Zielona Gospoda w Przesiece, gdzie mieliśmy okazję zorganizować dyskotekę oraz ognisko z pysznymi kiełbaskami.

Mnóstwo wrażeń, wspaniała przygoda, świetna integracja i wspólnie spędzony czas na koniec naszej nauki w szkole podstawowej.

DZIĘKUJEMY 🙂
uczniowie klasy 8a i 8c