Finał Internetowej Ligi Łamigłówkowej
19 czerwca 2022
Redaktor

13 czerwca 2022 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia na Politechnice Białostockiej odbył się finał „Internetowej Ligi Łamigłówkowej” organizowanej przez Centrum Popularyzacji Matematyki “Signum” działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Finał zgromadził 23 najwytrwalszych i najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z różnych stron Polski. Ostateczne rozgrywki podzielono na dwa etapy, w czasie których wyłoniono zwycięzców 6. edycji konkursu. W przerwie między kolejnymi konkurencjami uczniowie zwiedzali Bibliotekę PB, a opiekunowie mogli skorzystać z warsztatów book origami.

Wyjazd na Podlasie połączono ze zwiedzaniem Białegostoku. Zobaczyliśmy między innymi piwnice Pałacu Branickich, muzeum farmacji, Aulę Magna oraz komnaty. Podziwialiśmy piękne widoki zieleni ogrodów pałacu. Mieliśmy również okazję zobaczyć 250 letni zegar nakręcany ręcznie. Zwiedzanie Rynku Kościuszki umilił nam koncert “Bogu Dźwięki” przed białostocką katedrą.

Gratulacje dla laureatów i wszystkich finalistów, którzy wykazali się cierpliwością i systematycznością, rozwiązując przez prawie pół roku zadania matematyczne prezentowane na platformie Moodle. Szczególne gratulacje dla Igi Jarus z klasy 4 b, która otrzymała dyplom finalistki.