Projekt edukacyjny w klasie VIa
23 czerwca 2022
Redaktor

„Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” – to kolejny projekt edukacyjny realizowany przez klasę 6 a w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Twórcą scenariuszy jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Projekt realizowany był w dwóch etapach: lekcje na rozgrzewkę oraz lekcje tematyczne. Miał na celu pomóc uczniom rozwinąć samoświadomość i inteligencję emocjonalną!

W trakcie zajęć uczniowie brali udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Poznali także strategie radzenia sobie z nimi, mogli rozwijać empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

Łącznie zrealizowali 8 scenariuszy:
Dlaczego czasem lepiej w drużynie?
Co mogę zrobić ze swoją złością?
Czym jest empatia?
Dlaczego ludzie ze sobą rywalizują?
Jak dbać o dobry nastrój?
Jak okiełznać emocje przed wystąpieniem?
Jak radzić sobie ze stresem?
Jakie zalety ma stres?

Elżbieta Wojtkowiak