Dzień Kropki z klasą IV A
18 września 2022
Redaktor

Światowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września.

To DZIEŃ:
✔ kreatywności, 
✔ uświadamiania talentów,
✔ budowania wiary we własne możliwości.

💛 TO DZIEŃ, który przypomina nam wszystkim, że: należy doceniać starania innych, trzeba chwalić nawet za najmniejszy postęp, powinno się 💙 DOCENIAĆ, a nie OCENIAĆ. 

Powodem do powstania tego święta stała się książka „The Dot”„Kropka”, opowiadająca o Vashti – małej dziewczynce, która nie potrafiła uwierzyć  w siebie,  dopóki nie została doceniona przez nauczycielkę, która zachwyciła się narysowaną przez dziecko kropką. Podczas lekcji j. polskiego, uczniowie klasy IV a wysłuchali historii o Vashti, potem rozmawialiśmy o talentach, o świadomości, że każdy jest w czymś dobry. Obchodziliśmy ten dzień jako święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności.

Nie trzeba czekać do przyszłego roku, aby bawić się, poznawać i odkrywać swoje możliwości. 💙 Niech DZIEŃ KROPKI trwa przez cały rok, nie tylko
15 września.

Realizacja: M. Dubisz, Hanna Głuszek, M. Raś

Foto. M. Raś