Dzień Kropki na matematyce i informatyce
18 września 2022
Redaktor

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki na lekcjach matematyki w klasach 4-8 zostały przeprowadzone tematyczne zajęcia, podczas których uczniowie rozwiązywali „zakropkowane zadania” – powtarzali rachunek pamięciowy i działania na liczbach wymiernych, a następnie łącząc wyniki w odpowiedniej kolejności z kropek otrzymywali ukryty obrazek. Utrwalając kolejność działań zamalowywali odpowiedni kropkowany wzór odkodowując rysunek. Poznali również alfabet Braille’a – pismo punktowe dla niewidomych przy pomocy którego kodowali i odkodowywali wiadomości.

Na informatyce uczniowie poznali ciekawy generator napisów, nauczyli się tworzyć ukryty pod kropkami obrazek – zagadkę oraz zagrali w grę „Układanie kwadratów”, w której celem gracza jest jak najszybsze stworzenie dowolnego kwadratu, którego wierzchołkami będą wskazane przez niego kropki.

Nauczyciele matematyki i informatyki