WYCIECZKA DO BISKUPINA KL. IIIA, IIIB – XXVII FESTYN ARCHEOLOGICZNY 15.09.2022
18 września 2022
Redaktor

W czwartek 15 września, uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Biskupina na XXVII Festyn Archeologiczny, który w tym roku poświęcony był Matce Naturze w różnych odsłonach. Przygoda rozpoczęła się od spotkania z panią przewodnik w Biskupinie. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji. Obejrzeliśmy wystawę edukacyjną „Biskupin Pomnik Historii” oraz stroje i uzbrojenie legionistów Legio XIII. Byliśmy też świadkami bitwy wojowników wczesnośredniowiecznych oraz Rzymian i barbarzyńców. Duże wrażenie zrobiła na nas osada biskupińska, w której mogliśmy zobaczyć zrekonstruowane chaty. Dowiedzieliśmy się, jak lepiono naczynia z gliny, jak wyrabiano biżuterię z koralików. Mieliśmy okazję spróbować podpłomyków. Na pobliskim placu zabaw poznaliśmy dawne dziecięce zabawy. W okolicznych straganach zakupiliśmy ciekawe pamiątki. Następnie odbyliśmy przejażdżkę  kolejką wąskotorową. Ostatnim punktem wycieczki była katedra w Gnieźnie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Tekst i fotografie: Mariola Szkudlarek, Marlena Nowak