WYJAZD PIĄTOKLASISTÓW DO JAROCINA
26 września 2022
Redaktor

W dniu 22 września 2022 r. kolejna grupa uczniów z naszej szkoły, tym razem piątoklasiści odwiedzili Małe Centrum Nauki Kopernik SOWA oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

W SOWIE, czyli „Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” uczniowie poznali rozmaite aspekty świata przyrody, takie jak ruch, światło czy ludzki organizm. Uczniowie mogli m. in. rysować w lustrze, przez co ćwiczyli koordynację oka i ręki. W innej aktywności, gdzie wykonali sobie zdjęcie przekonali się, że ludzka twarz jest asymetryczna, bo jeśli podzielili twarz na dwie połówki i scalili w jedno zdjęcie – zobaczyli kompletnie nową wizję swojego „ja”. W „Majsterni” podejmowali wyzwania logiczne, konstruktorskie, inżynieryjne, np. zbudowali tor magnetyczny dla piłki.

Natomiast w Spichlerzu uczniowie podążali questem i poznawali przy tym to niezwykłe miejsce dla miłośnika polskiej muzyki. Każdy tam znalazł swój ulubiony kąt. Poszczególne sekcje muzyczne różniły się od siebie sposobem prezentacji eksponatów i muzyki, ale łączył je temat jarocińskich festiwali. Muzyki można było tam słuchać nawet na leżąco, a to bardzo się uczniom spodobało. Po zmaganiach z questingiem na ekspozycji stałej muzeum, wszyscy udali się do sali edukacyjnej, by zaprojektować pamiątkowe “badziole”.

Po atrakcjach dla duszy przyszły atrakcje dla ciała, czyli małe co nieco w restauracji McDonald’s.

Była to udana wycieczka pełna wrażeń i nowych doświadczeń.

Nauczyciele,
D. Bielawna, S. Gołąbek, B. Patoka