EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
28 września 2022
Redaktor

Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy  26 września. W całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego. Jedynka przyłączyła się do obchodów tego święta.

W poniedziałek 26 września w trakcie przerw uczniowie mogli wziąć udział w licznych atrakcjach: odgadnąć na podstawie flagi państwo, sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat krajów europejskich, rozwiązać liczne zadania z języka angielskiego i niemieckiego. Spośród uczestników zabaw zostały rozlosowane słodkie upominki.  Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w quizie online oraz narysować portret Królowej Elżbiety II, aby w ten sposób uhonorować pamięć zmarłej 8 września królowej brytyjskiej.

Nauczyciele j. obcych