Projekt o energetyce i energii jądrowej w koźmińskiej jedynce
26 września 2022
Redaktor

22 września 2022 roku w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia z fizyki w ramach projektu „Zorganizowanie i przeprowadzenie lekcji o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych”.  Projekt  realizowany był dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska – edycja 2022 przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki.  Lekcje dla uczniów klas VIII poprowadził Pan dr inż. Bartosz Ceran z Politechniki Poznańskiej, absolwent naszej szkoły. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli  w zajęciach, w  ramach których poznali wady i zalety znanych technologii wytwarzania energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni jądrowych.  Zajęcia przebiegały w miłej, naukowej atmosferze.