40 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
7 października 2022
Redaktor

5 października 2022 roku uczniowie klasy III a i III b z opiekunami wzięli udział w 40 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Festiwal filmowy, odbywa się co roku w Poznaniu i ma na celu promocję dobrego kina dla młodych widzów.

Projekcja filmu „Opowieści Franza” miała miejsce w Multikinie w Poznaniu. To bardzo przejmujący, ale jednocześnie optymistyczny obraz dla najmłodszych widzów o  przyjaźni, akceptacji, o rodzinie i rodzeństwie, przygodzie, funkcjonowaniu w grupie, konflikcie, przebaczeniu oraz empatii. To jeden z niewielu filmów dla dzieci o współczesnych wzorcach męskości, który uczy, że  nie trzeba być macho, żeby być fajnym chłopakiem!

Po seansie udaliśmy się do Parku Trampolin – Jump Arena, gdzie mieliśmy okazję doskonalić swoją sprawność fizyczną i  kondycję. Szaleństw na trampolinach, w parku linowym i w basenach z gąbkami nie było końca.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Mc Donaldzie, gdzie wstąpiliśmy na małe co nieco.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była bardzo udana wycieczka!

                                                                               Tekst i zdjęcia:
                                                                               Marlena Nowak
                                                                               Mariola Szkudlarek