Porządkowanie grobów osób związanych ze szkołą
31 października 2022

Na to, jak przeżywamy Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, wpływ mają przede wszystkim czynniki indywidualne. Katolicy obchodzą ten czas zgodnie z tradycją. Oddają cześć zmarłym odwiedzając miejsca ich spoczynku, przynoszą kwiaty, zapalają znicze, modlą się przy grobach i biorą udział w uroczystościach kościelnych.

Pracownicy obsługi wraz z dyrektorem, w tym szczególnym czasie, odwiedzili groby osób związanych ze szkołą, byłych pracowników i przyjaciół „Jedynki”. Zapalone zostały znicze pamięci i uporządkowane groby. W tym szczególnym czasie w roku łączymy potrzebę wspomnień. Z jednej strony jest ona wyrazem szacunku wobec zmarłych, z drugiej, pełni ważną rolę czynnika budującego naszą lokalną tożsamość.