Zmarł prof. Jerzy Kujawiński
23 listopada 2022
Redaktor

Z żalem zawiadamiamy, że 18 listopada 2022 roku zmarł Profesor Jerzy Kujawiński, absolwent i były nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim.

Jerzy Kujawiński urodził się 8 lutego 1928 r. w Koźminie Wielkopolski. Był wybitnym naukowcem, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń pedagogów i wnikliwym badaczem edukacji wczesnoszkolnej i dydaktyki ogólnej.

W swojej książce „Ewolucja pedagogiki” (2013) pisał: „…byłem siedem lat nauczycielem matematyki w Szkole Podstawowej nr 1, w której owocnie zapoczątkowałem własna twórczość pedagogiczną, którą następnie znacznie rozszerzyłem, wzbogaciłem i wykorzystałem w procesie kształcenia nauczycieli w Studium Nauczycielskim w Kaliszu, a zwłaszcza nauczycieli magistrów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w tym wielu rodem z Koźmina Wielkopolskiego oraz pracujących w tym mieście i gminie Koźmin Wlkp., a także innych miejscowościach Wielkopolski.”

Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jacek Zawodny
Dyrektor szkoły


Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 24 listopada 2022 r. Mszą Świętą o godzinie 13.30 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu. O godz. 14.15 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu parafialnym parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana (Nowina).