Z serca dla dzieci
4 grudnia 2022
Redaktor

30 listopada 2022 roku zakończyliśmy III edycję zbiórki charytatywnej artykułów plastycznych dla Zespołu Szkół nr 10 działających przy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dla Dzieci Przewlekle Chorych.

Uczniowie naszej szkoły przynieśli 121 paczek z tymi artykułami. W akcję włączyły się też firmy Arpak i Lege, grupa biegowa Witkowski Running Team, a także koźmiński zakład produkujący bombki „Lotos” oraz osoby prywatne.

Już od trzech lat nasza szkoła współpracuje z Zespołem Szkół nr 10 w Poznaniu. Każdego roku przekazujemy szpitalowi dary tzn., artykuły plastyczne, które małym pacjentom pozwalają zapomnieć o chorobie i umilić czas spędzony w szpitalu.

Tym razem odwiedzili nas goście z Poznania Pani Dyrektor Zespołu Szkół Beata Łukomska i Pani Sylwia Błażejczak nauczycielka ucząca w tej szkole. Towarzyszyła im pani Agnieszka Szymczak, jak się okazało koźminianka i absolwentka naszej szkoły, która z nostalgią wspominała szkolne lata. Całą akcję koordynowały Panie: Hanna Szymura, Hanna Głuszek i Marta Roszczak. W imieniu firmy Lege podziękowanie odebrały Panie: Lidia Dzielicka i  Magdalena Dudziak – Wasielak, którym bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie. W imieniu społeczności uczniowskiej symbolicznie dary przekazała uczennica klasy 4 a, a zarazem koleżanka Amelki – Iga Wielebska, która zwróciła się do naszych gości tymi słowami:

Szanowni Państwo, kochane dzieci
niech te dary sprawią Wam wiele radości,
uśmierzą ból, strach i spowodują,
że prędzej wrócicie do zdrowia,
do swoich domów, do swoich przyjaciół i szkół.
Niech zawsze i wszędzie Wam przypominają,
że przyjaciele są jak ciche anioły,
które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać…
A z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia,
życzymy Wam oraz wszystkim pracownikom szpitala
Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
a w serca złamane i smutne,
żeby cicha wstąpiła otucha.

Podziękowań nie było końca i w niejednym oku pojawiła się łza. Dary, które zbieramy i przekazujemy dla szpitala są wyrazem wdzięczności za leczenie i opiekę uczennicy Amelki oraz małej Ninki, siostrzyczki naszej uczennicy Leny. Z każdym rokiem do akcji dołącza się coraz więcej darczyńców. Mamy nadzieję, że i w kolejnych latach nie zabraknie ludzi dobrego serca.

Jako organizatorzy składamy wielkie podziękowania tym, którzy nas wspierali i wpierają, którzy wzięli udział w tej szczytnej akcji. Dziękujemy firmom i osobom prywatnym, które się w tę akcję zaangażowały. Jednak szczególne podziękowania kierujemy do uczniów naszej „Jedynki” i ich rodziców, za to że odpowiedzieli na apel.

Jesteście Wspaniali!
Tak Trzymać!
Pomagajmy, bo dobro wraca!

Tekst: Hanna Szymura
Foto: Maria Mazurowska