GRUDZIEŃ w BIBLIOTECE SZKOLNEJ
21 grudnia 2022
Redaktor

PODSUMOWANIE: ŚWIATECZNY KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI i BIBLIOTECZNY KALENDARZ ADWENTOWY

W dniach 1 – 16 grudnia br. w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Taniej Książki. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki z Tuliszkowa. Podczas kiermaszu cała społeczność szkolna miała możliwość zakupienia, w bardzo atrakcyjnych cenach, interesujących ich nowości czytelniczych. Ponadto z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia każdy mógł sprawić prezent w postaci książki zarówno sobie, jak i komuś bliskiemu. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaci swój księgozbiór o kilkanaście nowych lektur, które otrzymamy w ramach rabatu od Księgarni Tuliszków. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w kiermaszu książki!

Kolejnym działaniem był BIBLIOTECZNY KALENDARZ ADWENTOWY.
1 grudnia chętni uczniowie z klas II-III otrzymali wydrukowane zadania i realizowali je we własnym zakresie. Zabawa miała na celu przyciągnięcie uczniów do biblioteki i przekonanie, że to dla nich przyjazne miejsce. Celowo przygotowano mało wymagające zadania. Rolą zabawy jest przyjemne wprowadzenie w atmosferę świąt i przekazanie wartości edukacyjnych. Wśród nich są kompetencje informacyjne np. wyszukiwanie informacji na dany temat i czytelnicze – czyli po prostu czytanie książek. Poznawanie tradycji świątecznych i historii swojej rodziny pozwala na przekazywanie pozytywnych wartości, takich jak pomoc osobom starszym, słabszym, potrzebującym naszego wsparcia. Biblioteczny Kalendarz Adwentowy okazał się prostą i skuteczną formą promocji biblioteki w szkole. Na zakończenie akcji wręczono uczniom upominki w postaci kolorowanek świątecznych.

WESOŁYCH ŚWIĄT!