SZKOLNY KLUB SPORTOWY 2023
23 stycznia 2023
Redaktor

Od stycznia do grudnia 2023 w szkole prowadzone są zajęcia sportowe w ramach VII edycji #programSKS finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz współfinansowanego przez Gminę Koźmin Wielkopolski.

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. 

 • PIŁKA RĘCZNA (Adam Włodarczyk)
  Poniedziałek 14.20-15.20
  Czwartek 14.20-15.20
 • SZACHY, WARCABY (Marek Kukfisz)
  Wtorek 12.35-13.35
  Czwartek 12.35-13.35
 • UNIHOKEJ (Jacek Zawodny)
  Poniedziałek 13.30-14.30
  Czwartek 12.35-13.35