Klasa małych ratowników
26 stycznia 2023
Redaktor

Życie ludzkie jest wartością o pierwszorzędnym znaczeniu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele jest sytuacji, gdy nagle może być ono zagrożone. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać dzieci już od najmłodszych lat. Uczniowie klas drugich brali udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Poznali wszystkie etapy takiej pomocy, czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

B. Chojnicka
G. Leśniak