UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
26 stycznia 2023
Redaktor

Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. W środowy poranek, 25 stycznia br., pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością i sprawnie odgadywali wszystkie zagadki związane z literaturą dziecięcą, prośbami książek i czytelnictwem. Spotkaniu towarzyszyła grupa uczniów klasy 4a, ze Szklonego Kółka Teatralnego, którzy wprowadzili pierwszoklasistów w bajkowy świat książek podczas krótkiego przedstawienia. Po uroczystym przyrzeczeniu pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowy dyplom oraz kolorowe zakładki do książek. Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci najmłodszych czytelników 😊

Przygotowanie: Monika Raś
Zdjęcia: Magdalena Dubisz