Mistrzostwa Gminy Koźmin Wielkopolski w szachach
9 lutego 2023
Redaktor

Po rozgrywkach w warcaby przyszedł czas na szachy. Podczas ferii zimowych, w dn. 08 lutego 2023r., w Bibliotece Publicznej w Koźminie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Gminy Koźmin Wielkopolski w szachach w kategorii dziewcząt i chłopców. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907, Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Sportu.

Wyniki:  

Kategoria “open”
I.    Michał Chałupniczak
II.   Jan Talaga
III.  Bartosz Nowak

Kategoria “szkół podstawowych” 
I.    Bartosz Nowak
II.   Marcin Kościelny
III.  Juliusz Misiak  

Kategoria “dziewcząt” 
I.  Natalia Mazurowska
II. Antonina Figaj

Turniej przygotował i przeprowadził Pan Marek Kukfisz. Dyplomy i puchary wręczyła Pani Justyna Kląskała, kierownik Biblioteki Publicznej. Od stycznia br. odbywają się w szkole cykliczne zajęcia nauki gry w warcaby i szachy w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Podczas ferii dzieci miały możliwość sprawdzić zdobyte umiejętności.

fot. Katarzyna Ziętkiewicz