KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU „MISTRZYNI SZYMBORSKA”
10 marca 2023
Redaktor

W środę 8 marca br., podczas zajęć projektowych „Mistrzyni Szymborska”, uczniowie klasy IV a poznali fakty oraz ciekawostki z życia Wisławy Szymborskiej. W kolejnej części spotkania omawialiśmy wiersz poetki pt. „Kot w pustym mieszkaniu”, który uświadamia czytelnika, że nie tylko człowiek jest w stanie doświadczać uczuć wyższych a śmierć jest nieodłączną częścią naszego życia. Bohaterem wiersza jest kot, który stracił właściciela. Widzimy sposób myślenia „obrażonego” zwierzęcia. Ta personifikacja pokazuje, iż kot ma ludzkie uczucia i nie jest świadomy sytuacji, w jakiej znalazł się jego właściciel. Na zakończenie zajęć uczniowie stworzyli w grupach plakaty do treści wiersza, które będą wykorzystane do pracy z teatrzykiem kamishibai.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto 🙂

Realizacja: Monika Raś