SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KL. V B – zajęcia w ramach Ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”
10 marca 2023
Redaktor

W środowy poranek 8 marca br. uczniowie klasy 5 b podjęli się zadania zaprezentowania sylwetki i twórczości W. Szymborskiej. Celem zajęć było segregowanie informacji i doskonalenie techniki samodzielnego wypowiadania się, jak również korzystnia z różnych źródeł informacji takich jak: Internet, gazety, albumy. Uczniowie prezentowali na forum  materiały,  jakie znaleźli na temat Wisławy Szymborskiej. Pokazali wycinki z gazet, wydrukowane informacje znalezione w Internecie, fotografie, książki o Szymborskiej oraz tomiki z wierszami poetki. Podczas zajęć zaprezentowano kilka wierszy W. Szymborskiej. Na zakończenie zajęć uczniowie opowiadali, czego dowiedzieli się o poetce, co ich zainteresowało w przeczytanych artykułach, życiorysach.

Realizacja zajęć: A. Praczyk, M. Raś

Natalia Kasprzak, Iga Jarus, Zosia Grzegorska w wykonaniu piosenki Sanah „Nic dwa razy” do słów wiersza Wisławy Szymborskiej pod tym samym tytułem.