OD PISANIA DO WYDANIA, CZYLI SKĄD SIĘ BIORĄ KSIĄŻKI?
27 marca 2023

W środę 15 marca br. klasy IV b i VII a miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. Marcinem Ziętkiewiczem, który na co dzień pracuje w naszej szkole jako nauczyciel języka polskiego. Pan Ziętkiewicz jest autorem książek „Druh Bolek. Opowieść biograficzna” oraz „Chcesz cukierka? Idź do Gierka. Wspomnienia z dzieciństwa w złotej dekadzie gierkowskiej”. Inspiracją dla twórczości p. Marcina są przede wszystkim zdjęcia kolekcjonowane przez jego rodzinę, a także opowieści jego krewnych. Dzięki zebranym anegdotom, a także spisanym historiom, mógł przekazać odbiorcom wiele istotnych faktów z życia osób, którym przyszło egzystować w czasach transformacji politycznych, a także przemian kulturowych i obyczajowych.

Podczas spotkania p. Marcin z niesamowitą łatwością nawiązał kontakt z uczniami. Opowiadał o swojej pracy nad poszczególnymi książkami. Młodzież zadawała autorowi wiele pytań na temat jego pracy pisarskiej, dzięki czemu poznali specyfikę pracy od pisania do wydania danej pozycji.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze,  a p. Ziętkiewicz zachęcił młodzież do lektury książek, których jeszcze nie znają.

Tekst: Monika Raś