FINALISTKI VII MEMORIAŁU URSZULI MARCINIAK NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM
28 marca 2023

W sobotę, 25 marca 2023 r. dwie uczennice naszej szkoły Iga Jarus i Matylda Nabzdyk wzięły udział w finale VII Memoriału Urszuli Marciniak, czyli zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają one na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – matematyczki, założycielki wydawnictwa Logi.

Finał był bardzo intensywny, składał się z trzech etapów (każdy trwał po 45 min), w trakcie których uczennice rozwiązywały różnego rodzaju łamigłówki.

Atrakcją dla finalistek był wyjazd do Wrocławia, pobyt na Uniwersytecie, wysłuchanie wykładu popularnonaukowego “Geometria cieni” prof. Zbigniewa Marciniaka z Uniwersytetu Warszawskiego oraz zdobyte nowe doświadczenia zarówno podczas konkursu, jak i w trakcie podróży.

Gratulujemy dziewczynom znalezienia się w gronie najlepszych uczniów wyspecjalizowanych w rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Nauczyciele matematyki