REKOLEKCJE SZKOLNE
28 marca 2023

W dniach 20 – 22 marca 2023r. przeżywaliśmy wspólnie czas rekolekcji, które pozwoliły nam zrozumieć pewne ważne sprawy i spojrzeć na nie trochę inaczej.

Naszym przewodnikiem podczas spotkań rekolekcyjnych był o. Joachim Kusz, który w swoich słowach przypominał nam, że Pan Bóg stworzył nas z miłości oraz akceptuje nasze życie i nas samych bez stawiania warunków. Wspólnie rozważaliśmy mękę Chrystusa podczas czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Klasy I – IV w pierwszym dniu rekolekcji miały do wykonania pracę plastyczną, w której należało przedstawić wydarzenie z życia Jezusa. Klasy IV – VIII skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania w czasie nabożeństwa pokutnego w drugim dniu rekolekcji. Klasy I – III  wspólnie z p. Markiem Wiecznym rozpatrywały, w jakie dary zostaliśmy wyposażeni przez Boga do pokonania trudności.

Nie zabrakło również elementu rywalizacji – ostatniego dnia rekolekcyjnych spotkań przedstawiciele każdej z klas sprawdzali  swoją wiedzę w szkolnej wersji teleturnieju „1 z 10”. Nasze trzydniowe spotkania zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą w kościele św. Wawrzyńca.