EKSTREMALNA WYCIECZKA DO WARSZAWY
19 kwietnia 2023

Członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego, w dniach 13-14 kwietnia 2023 roku udali się na wycieczkę do Warszawy. Był to ekstremalny wyjazd, gdyż uczestnicy wycieczki podróżowali do stolicy pociągiem. Po czterogodzinnej jeździe udali się na podbój miasta. Dzieci musiały wykazać się ogromną samodyscypliną, gdyż po zatłoczonej Warszawie poruszały się metrem, tramwajem oraz podmiejskimi autobusami. Wraz z paniami Marzenkami oraz absolwentką naszej szkoły, a obecnie studentką AWF Patrycją Adamkiewicz członkowie koła byli na Stadionie Narodowym, w Zamku Królewskim, w Muzeum Kosmosu, na warszawskiej starówce, przed domem prezydenta, przed Grobem Nieznanego Żołnierza, pomnikiem Małego Powstańca, przed Warszawską Syrenką. Pełni wrażeń, z licznymi pamiątkami oraz bagażem doświadczeń uczniowie wrócili do Koźmina planując kolejny wyjazd, który tym razem odbędzie się na początku czerwca w Góry Sowie.