„Pnącza zmartwień” czyli jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?
9 maja 2023
Redaktor

W piątkowy poranek uczennice klas 4a i 4 b brały udział w zajęciach z teatrzykiem kamishibai, w oparciu o historię „Pnącza zmartwień”, autorstwa Roksany Wamke. Jest to opowieść o smutku w młodym wieku, o tym „jak przychodzi i rozgaszcza się w nas” oraz o tym jak można to uleczyć. Przedstawiona wizja depresji oczami młodej, utalentowanej artystki, w dużej mierze jest oparta na jej osobistych doświadczeniach. Opowieść ma charakter terapeutyczny,  przedstawia zmartwienia, które mają przytłaczający wpływ na człowieka. Ilustracje pokazują, że zainteresowania mogą oderwać jednostkę od nurtujących problemów. Jako podsumowanie naszych dyskusji i pomysłów powstały karty z pozytywnymi słowami wzmacniającymi, jakie można przekazać osobie, która nie zawsze sobie radzi z otaczającym światem i problemami. Dziewczynki poradziły sobie znakomicie!

Monika Raś