„Internetowa Liga Łamigłówkowa” – to dobra matematyczna zabawa i trening „szarych komórek”
10 maja 2023
Redaktor

Jest to siódma edycja konkursu, który polegał na rozwiązywaniu zadań – łamigłówek publikowanych w odstępach tygodniowych, poczynając od 3 XII 2022 na platformie Moodle. Na rozwiązanie każdego zadania (z wyjątkiem dwóch ostatnich) uczestnik miał 3 tygodnie od dnia publikacji zadania. Na zadanie przedostanie – 2 tygodnie, a na ostatnie – tydzień.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5 b Iga Jarus znalazła się w gronie 12 finalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa” organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
Finał odbędzie się 19 maja 2023 r. w murach Politechniki Białostockiej. Gratulujemy dotychczasowego sukcesu i trzymamy kciuki za finał.

Elżbieta Wojtkowiak