Dzień Dziecka w Jedynce
4 czerwca 2023
Redaktor

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole spędziliśmy bawiąc się i ucząc. Rano uczniowie klas I-III udali się do kina na film „Ainbo – strażniczka Amazonki”. W tym czasie w sali gimnastycznej uczniowie klas V-VIII wylewali siódme poty próbując prawidłowo zatańczyć belgijkę. Na placu zabaw zaś panowała atmosfera biblioteczna – czwartoklasiści z wychowawcami w ramach akcji „Czytanie na polanie” zagłębiali się w przyniesionych przez siebie lekturach. Po powrocie Maluchów z kina, nastąpiła zaplanowana zmiana miejsc. Klasy I-III opanowały szkolną salę i bawiły się na dyskotece, natomiast starsi uczniowie poszli do kina obejrzeć nieco szalony film „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”. Przez cały dzień w szkole towarzyszyły uczniom pluszaki. Każdy, kto chciał, mógł kupić jedną z wielu maskotek i dać jej drugie życie. Na koniec szkolnego Dnia Dziecka odbyło się losowanie trzech największych przytulanek. Jak były duże i w czyje ręce trafiły? Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: Marcin Ziętkiewicz
Fot. SP Nr 1