JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM – ogólnopolska akcja w naszej szkole
7 czerwca 2023
Redaktor

W środowy poranek 7 czerwca br. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM, której organizatorem jest wydawca miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Symbolem tego przedsięwzięcia jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma motywować uczniów i uświadamiać wielki potencjał organizacyjny bibliotek. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku czytania i sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z przyjemnie i spokojnie spędzonym czasem.

Do wspólnego czytania w plenerze 🌳📚🎋🌳 wybraliśmy wiersze Juliana Tuwima 📚i Jana Brzechwy 📖 oraz książkę „Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania” Iwony Pietrzak-Płachty.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji, która była podsumowaniem Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 🧒👩‍👧‍👧📚🌳📖🎋📚

Organizatorzy 🙂