WYCIECZKA KOŃCOWOROCZNA KL. III A, III B
22 czerwca 2023
Redaktor

Uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami p. Marleną Nowak i Mariolą Szkudlarek oraz p. Izabelą Kaźmierczak wzięli udział, na zakończeni8e I etapu edukacyjnego. w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wycieczka była starannie zaplanowana. Udało się zrealizować wszystkie punkty bogatego programu.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy spacerem po Łazienkach Królewskich. Podziwialiśmy Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, Pomarańczarnię, Amfiteatr, Pałac na Wodzie oraz niezwykłe ogrody. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy windą na XXX piętro, aby podziwiać panoramę stolicy. Kolejną atrakcją był Stadion Narodowy. Z panem przewodnikiem na trasie „Piłkarskie emocje”, mogliśmy zobaczyć wszystkie zakamarki stadionu oraz poznać wiele ciekawych historii. W drodze na obiadokolację obejrzeliśmy Pomnik Syreny nad Wisłą. Na zakończenie dnia wraz z opiekunami poszliśmy na spacer Krakowskim Przedmieściem, aby podziwiać Warszawę nocą.

Drugi dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem Zamku Królewskiego (wnętrza). Mieliśmy okazję utrwalić naszą wiedzę na temat niektórych faktów z historii Polski. Następnie spacerując Traktem Królewskim obejrzeliśmy Plac Zamkowy, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca i Rynek Starego Miasta. Tam spotkaliśmy kataryniarza popularnego na Tik Toku,  Przy Grobie Nieznanego Żołnierza zobaczyliśmy zmianę warty, która odbywa się o każdej pełnej godzinie przez całą dobę. Wycieczkę zakończyliśmy przejazdem warszawskim metrem. To była bardzo interesująca, pełna wrażeń wycieczka!

Organizatorzy

FILMIK

FILMIK

FILMIK