WYCIECZKA DO BISKUPINA KL. IIIA, IIIB
21 września 2023
Redaktor

We  wtorek 19 września 2023r. uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami p. G. Leśniak,  p. B. Chojnicką, p. I. Kaźmierczak, p. M. Raś udali się na wycieczkę do Biskupina.

“My, Słowianie” – to hasło tegorocznej XXVIII edycji Festynu Archeologicznego.  

 Byliśmy  świadkami bitwy wojowników wczesnośredniowiecznych oraz Rzymian i barbarzyńców. Odwiedziliśmy też wigwam Indian. Duże wrażenie zrobiła na nas osada biskupińska, w której mogliśmy zobaczyć zrekonstruowane chaty. Mieliśmy okazję zobaczyć jak lepić naczynia z gliny, wyrabiać biżuterię z koralików czy obejrzeć pod mikroskopem ciekawe preparaty szczątków roślin i zwierząt czy skał.  Widzieliśmy jak kiedyś gotowano i opiekano kurczaki nad paleniskiem. Spróbowaliśmy jak orało się radłem. Niektórzy z nas zrobili sobie zdjęcie z wojami i władcą -Mieszko I.

W okolicznych straganach zakupiliśmy ciekawe pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki była katedra w Gnieźnie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Uczniowie kl.3a,3b