Ogólnopolski Projekt „(Nie)zwykła matematyka” – Międzynarodowy Dzień Kropki
24 września 2023
Redaktor

Uczniowie wystartowali z realizacją Ogólnopolskiego Projektu „(Nie)zwykła matematyka”.  W ramach modułu „Matematyczne święta niematematyczne” celebrowali Międzynarodowy Dzień Kropki.

Uczniowie rozwiązywali kropkowe zadania pracując w grupach innowacyjną metodą Myślącej Klasy. Poznali kilka ciekawych gier w kropki. Rysując na kropkowym papierze mieli okazję rozwinąć swoją wyobraźnię przestrzenną. Ćwiczyli rachunek pamięciowy „z jedną i dwiema kropkami”, kodowali utrwalając reguły kolejności wykonywania działań. Dzięki aplikacji Quiver pojawiła się odrobina magii, ozdobiona przez nich na karcie pracy kropka zamieniła się w trójwymiarową kulę.

Wystartowali! Meta w czerwcu, a po drodze mnóstwo nieszablonowych zadań, nie mniej zaskakujących pytań oraz równie dużo świetnej zabawy.

Nauczyciele matematyki