SQUARES, czyli mnożenie na kostkach
5 października 2023
Redaktor

Umiejętność mnożenia to podstawowa rzecz, która przewija się przez cały czas edukacji. Jej znajomość pomoże w późniejszych, bardziej skomplikowanych zadaniach matematycznych oraz przydaje się w życiu codziennym. Nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być żmudna i zniechęcająca. Uczniowie klasy IIIB utrwalali ją grając w grę SQUARES . Gra spowodowała tyle radości i śmiechu, że dzieci zapomniały o tym, iż uczą się mnożyć. Uczniowie w grupach otrzymali plansze z iloczynami oraz kostki do gry. Aby połączyć kropki, trzeba najpierw rzucić dwiema kostkami, pomnożyć wartości, a następnie znaleźć wynik i połączyć znajdujące się przy nim kropki. Osoba, która zamknie kwadrat, zamalowuje pole swoim kolorem. Uczeń z największą liczbą zamalowanych kwadratów wygrywa.
                                                                                                                               B. Chojnicka