TWÓJ BESTSELLER! – zajęcia czytelnicze
1 listopada 2023
Redaktor

Książka jest jednym z najważniejszych środków oddziaływania na osobowość dzieci i młodzieży. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów jest bardzo ważne, gdyż kontakt z lekturą ma ogromny wpływ na ich rozwój intelektualny i psychiczny. Dziś, w dobie komputerów i telewizji, szczególnie ważne staje się kształtowanie w człowieku nawyku i potrzeby obcowania z książką. W minionym tygodniu uczniowie klas czwartych „przemienili” się w autorów 🙂 Czwartoklasiści wyobrazili sobie, że zostali sławnymi pisarzami. Mogli napisać książkę, o czym tylko chcieli, taką która zostanie światowym bestsellerem i przeczytają ją setki tysięcy ludzi. Zajęcia spotkały się z niesamowitym entuzjazmem uczniów i chęcią pracy nad tworzeniem własnego „dzieła” literackiego.

Celem zajęć było:

  • rozwijanie u uczniów wyobraźni, odwoływanie się do dziecięcych uczuć i wrażliwości,
  • zachęcanie uczniów do sięgania po literaturę piękną,
  • przygotowanie do poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów,
  • doskonalenie umiejętności językowych,
  • wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu.

Monika Raś