OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTERAPII pod hasłem  ,,CZYTANIE DAJE SIŁĘ!”
21 listopada 2023
Redaktor

Podczas trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii w bibliotece szkolnej od 13-17 listopada czas upływał na spotkaniach, rozmowach połączonych ze świętowaniem Światowego Dnia Dobroci i Dnia Tolerancji. Działania te miały związek zarówno z terapią książką, jak i szeroko pojętym dobrem, które zostaje w nas, a dalej przekazujemy je dla tych, którzy bardzo go potrzebują 🙂 Słowa, jak podręczna apteczka pełna „plasterków na smutki”, działają jak terapia. Biblioterapia. W piątkowy poranek 17 listopada uczniowie klasy 5 a brali udział w zajęciach „Można się różnić pozytywnie”, poznali mnóstwo książek  o tolerancji dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Podczas spotkania przygotowali karty o tolerancji, w trosce o ich dobrostan powstał SŁOIK ZE SŁOWAMI MOCY, którymi „częstowali” siebie wzajemnie. Dobre słowa, pozytywne myśli, wartościowe książki – to wszystko dodaje nam sił i wiary w nasze możliwości. Pomaga nam na co dzień optymizm i patrzenie przez różowe okulary, bo wówczas po prostu łatwiej żyć! Książki dają moc! Lecz tak samo jak afirmacje czy samo pozytywne myślenie nie pomogą nam we wszystkim. Na pewno dają impuls i motywację do stawiania czoła wszelkim przeciwnościom. Na tym polega moc czytania. Moc literatury. Moc Dobra.

Monika Raś