XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
2 grudnia 2023
Redaktor

W piątek, 17 listopada, podczas lekcji matematyki, uczniowie klas IV-VIII trenowali umiejętności mnożenia i dzielenia. Celebrowali w ten sposób XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie podeszli do „egzaminu” z tabliczki mnożenia. Tym, którym udało się go zdać, otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli okazję również rywalizować online w międzyszkolnym Quizie z tabliczki mnożenia ze SP nr 3 z Koźmina Wlkp., SP nr 7 z Krotoszyna, SP nr 8 z Krotoszyna, SP ze Świnkowa oraz SP nr 3 z Gostynia. Poza tym było wiele zabaw i gier, m. in. zaszyfrowywana tabliczka mnożenia, gra Bingo oraz gra wykreślankowa z tabliczką mnożenia. Uczniowie otrzymali też do rozszyfrowania „Tabliczki szczęścia”. Wiele emocji wywołała zabawa „Muchy matematyczne” z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.

Akcja edukacyjna sprawiła uczniom mnóstwo radości.

Nauczycielki matematyki