Nowoczesna kotłownia
4 grudnia 2023
Redaktor

Od 05 września do 29 listopada 2023r. w szkole trwała jedna z największych inwestycji w ostatnich latach: „Wymiana źródła ogrzewania z węglowego na gaz LPG wraz z przebudową systemu c.o. i montażem zbiorników na gaz LPG w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim”. Inwestycję realizowała Gmina Koźmin Wielkopolski, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Weno sp. z o.o. Sp.k. z Chodzieży.

Zimą 2022/2023 zaczęły przeciekać i psuć się piece miałowo – węglowe. Samorząd koźmiński zdecydował o wymianie źródła ogrzewania i piecy. Obecnie w szkole funkcjonuje nowoczesna kotłownia gazowa obsługiwana elektronicznie, w której postawiono trzy piece. Do szkoły doprowadzono instalację gazową, a na salach gimnastycznych zamontowano nagrzewnice. Na boisku szkolnym osadzono w ziemi trzy zbiorniki na gaz LPG o pojemności 6400 L każdy. Ta inwestycja z pewnością spowoduje, że w szkole będzie ciepło, nowocześnie i ekologicznie.

Fot. Maria Mazurowska