WIECZORNICA BOŻONARODZENIOWA
13 grudnia 2023
Redaktor

BOŻE NARODZENIE ZACZYNA SIĘ W SERCU…

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

W piątkowy wieczór, 8 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim odbyło się niezwykłe spotkanie całej społeczności lokalnej – Wieczornica Bożonarodzeniowa. Organizatorem tej uroczystości byli członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z rodzicami. Goście tłumnie odwiedzili naszą szkołę i zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Maciej Bratborski, radny Karol Jankowiak oraz członkowie jarocińskiego oddziału PCK wraz z panią Prezes Mariolą Kajdasz-Zielińską.

Tego wieczoru sala gimnastyczna zamieniła się w niezwykłe i klimatyczne miejsce, ubrane w papierowe dekoracje, żywe choinki i białe lampki. Spotkanie było podzielone na trzy części, podczas których można było zobaczyć świąteczne występy. Na scenie wraz z uczniami naszej Jedynki pojawił się zespół wokalny „Przyjaciele”, działający przy koźmińskim Klubie Seniora. Wspólne kolędowanie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój! Po dawce pięknego śpiewu można było skosztować w kawiarence domowych ciast oraz świątecznych potraw, sprzedawanych przez naszych wspaniałych rodziców. Spotkanie było również okazją do zakupu dekoracji, stroików oraz książek. Wszyscy mogli skorzystać z darmowej fotobudki 360 oraz wykonać mini sesję w świątecznej scenerii. Dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalny „Kącik malucha” z kolorowankami, a każdy rysunek gwarantował udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Na zakończenie wieczornicy, na scenie pojawili się absolwenci naszej szkoły ze swoim zespołem „Kapela”.

Dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego przeznaczony został na cel charytatywny oraz na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów naszej szkoły.

Ten magiczny wieczór stał się czasem, kiedy w jednym miejscu spotkała się tradycja, nowoczesność oraz chęć wspólnej koźmińskiej integracji.

Dziękujemy, że byliście z nami 😊, bo Boże Narodzenie zaczyna się w sercu każdego z nas!

Tekst: Monika Raś
Fot. Maria Mazurowska