WYCIECZKA DO POZNANIA KLAS VI
15 grudnia 2023
Redaktor

41. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale kino! był okazją wyjazdu 27 listopada 2023 r. do Poznania na wycieczkę uczniów klasy VI A i VI B oraz grupy uczniów z klasy IV A i V A.

Uczniowie obejrzeli w Multikinie niderlandzki film pt. „Lwica” opowiadający o Rosi z Surinamu, utalentowanej piłkarce zmagającej się z brakiem pewności siebie po przeprowadzce do Niderlandów. Przed projekcją filmu odbyło się spotkanie widzów z Alicją Zając, trenerką kobiecego zespołu Lecha Poznań UAM i mistrzynią Polski w futsalu kobiet, która odpowiadała na zadawane pytania z widowni.

Drugim celem wycieczki była wizyta w „Laboratorium Wyobraźni” przy Poznańskim Parku Naukowo Technologicznym. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły, z których każdy uczestniczył w dwóch różnych 1,5-godzinnych zajęciach. W trakcie pierwszych warsztatów uczniowie odkrywali powiązania pomiędzy różnymi organizmami oraz ich otoczeniem. Wspólnymi siłami zbudowali piramidę troficzną, którą wykorzystali, aby dowiedzieć się, co może się stać, gdy znikną ptaki lub gdy zabraknie dżdżownic w ziemi. Na drugich zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak obsługiwać długopisy 3D. Po otrzymaniu instrukcji, każdy z uczniów mógł skorzystać ze wzorów proponowanych na warsztatach lub zrealizować własny wzór. Efekty pracy uczniów były zadziwiające.

Cała wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji.

Opiekunowie: S. Gołąbek, B. Patoka, M. Dubisz