“KULTURALNY STYCZEŃ”
18 stycznia 2024

Gdy za oknem zima w pełni, mrozi i sypie śniegiem, my jeszcze chodzimy do szkoły.

Ferie w tym roku przypadają najpóźniej, bo dopiero na drugą połowę lutego.

Mimo, iż uczymy się “pełną parą”, w ostatnim czasie mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch spektaklach teatralnych.

8 stycznia uczniowie klas IV, V i VI, w sali krotoszyńskiego kina Przedwiośnie, obejrzeli przedstawienie pt. “Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa.

17 i 18 stycznia uczniowie klas I – VIII, w sali koźmińskiego kina Mieszko, obejrzeli spektakl pt. “Znany Nieznajomy” w wykonaniu uczniów należących do Grupy Teatralnej 10.50 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp.

Dziękujemy naszym rówieśnikom za zaproszenie na to piękne przedstawienie dotykające problemów i marzeń dzieci oraz dorosłych.

Ale to nie koniec atrakcji!

Wkrótce fotorelacja z wyjazdu dzieci do kina Echo w Jarocinie na najnowszy polski film pt. “Akademia Pana Kleksa”.

Warto dodać, że filmowe wnętrza słynnej Akademii, to znany nam wszystkim Zamek Działyńskich z pobliskiego Gołuchowa…

Tekst i fot.: Anna Wybierała