DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024
12 lutego 2024
Redaktor

W tym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy 6 lutego.

W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji „Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić” prowadzonej online przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce, którym jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

Poza tym uczniowie na lekcjach informatyki wykonali plakaty w programach graficznych na temat zasad właściwego zachowania się w sieci. Były również gry i zabawy z wykorzystaniem różnych aplikacji, np. LearningApps, Wordwall.

Uczniowie na ten wyjątkowy dzień stworzyli kreatywną fotobudkę związaną z korzystaniem z Internetu i bezpieczeństwem w sieci. Powstały też kolorowe i wesołe rekwizyty. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę fotografa i wykonywać kolegom i koleżankom wspaniałe zdjęcia.

Nauczycielki informatyki