ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
24 marca 2024

21 marca, w pierwszym dniu wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie.

Poezja łączy ludzi, skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych. Czytanie wierszy wymaga od nas wyjścia poza schemat oraz wnikliwej uwagi.

W naszej szkolnej bibliotece również postanowiliśmy, że powitamy wiosnę poetyckim akcentem.

Uczniowie z klasy 8 a wraz z nauczycielem języka polskiego przeczytali utwory Czesława Miłosza w bibliotece, gdzie się rozgościli przy literackiej herbatce.

Dla każdego z uczniów przygotowaliśmy „ruloniki poetyckie”. Znalazły się na nich różne wiersze polskich poetów i nie tylko. Uczniowie bardzo chętnie wysłuchali recytacji podczas przerw oraz czytali wybrane utwory. Poetycki akcent w pierwszym dniu wiosny wywołał sporo uśmiechów na twarzach.

Zachęcamy wszystkich do czytania poezji!

Monika Raś, Magdalena Dubisz, Hanna Głuszek